Przedsięwzięcie polegało na Kompleksowym zaprojektowaniu i wykonanie robót budowlanych:
Zamierzenie inwestycyjne obejmuje budowę „Centrum Sportowego Dzieci i Młodzieży” w Bytomiu Odrzańskim. W ramach realizacji I etapu zadania wybudowany zostanie budynek klubowy z odrębną częścią fitness i siłownią wraz z zewnętrzną zadaszoną trybuną dla kibiców. Ponadto zrealizowane zostaną wszystkie przyłącza mediów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu oraz zostanie zagospodarowany przyległy do niego teren. W ramach I etapu zrealizowana zostanie również niwelacja terenu pod lokalizację głównego boiska oraz zaplanowano montaż czterech wież głównego oświetlenia płyty boiska.
Celem realizacji zamierzenia inwestycyjnego jest:
- aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez rozwój aktywności fizycznej prowadzonej na zajęciach sportowych i rekreacyjnych,
- prowadzenie zajęć umożliwiających rehabilitację i aktywność sportową osób wykluczonych (osób z niepełnosprawnościami),
- propagacja i rozwój gry w piłkę nożną dla zawodników klubów młodzieżowych oraz klubów seniorskich,
- aktywizację społeczności lokalnej i ponadlokalnej do czynnego uczestnictwa w imprezach piłkarskich – klub sportowy uzyskał licencję PZPN do uczestnictwa w rozgrywkach piłki nożnej o mistrzostwo III ligi.
Główne wejścia do budynku zlokalizowane będą bezpośrednio od ulicy Sportowej. Nad głównymi wejściami do obiektu, zadaszenia ze szkła bezpiecznego, o konstrukcji ze stali nierdzewnej, montowane do fasady za pomocą wsporników i lin. Jedno z wejść prowadzi do obszaru przeznaczonego dla zawodników, zajmującego część kondygnacji parteru oraz do obszaru przeznaczonego dla obsługi organizowanych imprez sportowych i strefy VIP zlokalizowanej na II kondygnacji budynku. W obszarze dla zawodników dwa odrębne zespoły szatniowe, składające się z pomieszczeń szatni, łazienki oraz toalet. Każda z szatni przeznaczona jest dla jednej drużyny piłkarskiej liczącej 24 osoby. Dodatkowo przy szatni gospodarzy zlokalizowano pomieszczenie fizjoterapii oraz masaży, w trakcie imprez sportowych pełniące funkcję pomieszczenia I pomocy, dostępne wtedy również z komunikacji ogólnej. Z komunikacji ogólnej na II kondygnację prowadzą schody oraz platforma przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Kondygnacja ta przeznaczona została na potrzeby pomieszczeń szatniowych dla trenerów i sędziów, pomieszczenie biurowe, salę odpraw przed meczami oraz strefę VIP. Strefa VIP obejmuje salę z bezpośrednim dostępem na trybunę zewnętrzną oraz zaplecze sanitarne.
Drugie z głównych wejść prowadzi do odrębnego i wydzielonego obszaru przeznaczonego do użytkowania przez lokalnych mieszkańców, obejmujący pomieszczenia siłowni oraz fitness, z dwoma kompleksami szatniowymi (szatnia z łazienką), dla kobiet oraz mężczyzn. Obiekt został zaprojektowany jako prostopadłościan, przylegający od strony wschodniej do granicy działki – ulica Sportowa. Od strony zachodniej zaprojektowano połączone z budynkiem trybuny zewnętrzne. Przestrzeń pod trybunami wykorzystywana jako pomieszczenia techniczne oraz magazynowe. Obiekt dwukondygnacyjny, z dachem jednospadowym – od strony zachodniej jako zadaszenie w formie wspornika nad trybunami, ze spadkiem 5 %, przechodzące na budynek oraz zakończone na budynku od północy, wschodu i południa attyką. Elewacja otynkowana w kolorze jasnym szarym. W elewacji zastosowano podział pionowy i poziomy wykonany w tynku o innej fakturze i kolorze – tynk drobnoziarnisty w kolorze ciemnym szarym, bonie zagłębione w elewacji. Tynk cokołowy typu mozaikowego, w kolorze ciemnym szarym, wykonany do poziomu ok. 30 cm ponad przylegający teren. Na elewacji od ul. Sportowej, elementy identyfikujące obiekt – herb miasta Bytom Odrzański, logo klubu Odra oraz nazwa obiektu.
Od strony północnej w budynku niezależne wejście do części z toaletami przeznaczonymi dla publiczności. Główne wyjście i wejście zawodników na boisko od strony zachodniej, zaprojektowano w centralnej części obiektu, pomiędzy trybunami zewnętrznymi. Trybuny zewnętrzne o konstrukcji żelbetowej, z najwyższym poziomem przeznaczonym dla gości VIP, z którego prowadzi bezpośrednie wejście do obiektu na II kondygnacji. Trybuny zadaszone wspólne z budynkiem – konstrukcję zadaszenia będą stanowiły dźwigary z drewna klejonego z blachą trapezową. Na trybunach siedziska stadionowe, montowane do trybuny żelbetowej, w kolorach szarym oraz żółtym.